0530 828 93 07
en
Sosyal Medya Hesaplarımız
Yönlendirebilir Yatay Sondaj

Yönlendirebilir Yatay Sondaj işleriniz için yatay sondaj sektöründe marka olan Topraklar Yatay Sondaj ile çalışabilirsiniz.

Dünyada ilk yönlendirilebilir yatay sondaj uygulaması Amerika Birleşik Devletleri’nin California eyaletinin Wotsonville yakınlarındaki Pajero nehrinin altından yapılmıştır. Bu ilk yatay sondaj aynı zamanda “Yönlendirilebilir Yatay Sondaj Sistemi”nin de doğuşu olmuştur.

Yönlendirilebilir Yatay Sondaj yeraltında üç boyutlu delgi yapabilen bir sisteme verilen isimdir. Delici uç her an yukarı, aşağı, sağa ve sola yönlendirilerek istenilen yeraltı profil oluşturulabilir. Yatay Sondaj Yapılacak alana giriş yerinde belli bir açıyla girip, yeterli derinliğe ulaştıktan sonra 0 derece ile (yatay) ilerlemek ve tekrar yüzeye çıkmak klasik yapım prosedürüdür. Yatay Delgi yapılacak yeraltı hatları üzerinde mevcut bir engel (diğer altyapı temelleri.) olması durumunda yeraltı profili, bu engeli saf dışı bırakacak edecek şekilde altından, üstünden veya yanından geçecek şekilde değiştirilebilir.

Merhaba 🙂 Yatay Sondaj Hakkında Bilgi Almak Mı İstiyorsunuz? [kn-post-title]!! Buraya Tıklayın [kn-post-url]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?