Yatay Sondaj İzmir

Yatay Sondaj İzmir

İzmir Eğe Bölgesinde hem sanayi hemde tarım alanında gelişmiş ve gelişmeye devam eden bir ilimizdir.Hızla artan nüfus ve gelişen şehir altyapısı itibariyle alt yapı çalışmaları sürekli devam etmektedir.

Son yıllarda ülkemizde alt yapı çalışmalarında Yönlendirilebilir Yatay Sondaj tercih edilmektedir.Peki neden yatay sondaj tercih edilmektedir.Yatay Sondaj’ın kullanılmasının en büyük nedenlerinden birisi ekonomik olması,hızlı sonuç alınması,çevreye zarar verme memesidir.

Dünya’nın en gelişmiş kazısız geçiş sistemi Yönlendirilebilir Yatay Sondaj’dır.İzmir için doğalgaz, elektrik, su,kanalizasyon, telekom hatları alt yapı çalışmalarında yatay sondaj sistemi kullanılmaktadır.

Topraklar Yatay Sondaj izmir ilinde de son teknoloji yatay sondaj ekipmanları ile hizmet vermektedir.

İzmir yatay sondaj sistemlerinin kullanılmasının en büyük sebeplerinden biri de çevreye ve trafiği engellememesi ve yapılan işin hızlı bir şekilde bitirilmesidir.

Topraklar Yatay Sondaj izmir halkının hizmetine sunmuş güvenilir bir firmayız. İzmirde altyapı sektörünün ihtiyacı olan teknolojik cihazları dünya ile aynı anda hizmetinize sunuyoruz.

Yatay Sondaj Avantajları

Su,kanalizasyon, telefon, elektrik, doğalgaz v.b.) ; Sistemin “yönlendirilebilme” özelliği sayesinde kesinlikle zarar verilmez.

Açık kazı yapılmadığı için sondajla boru döşeme işlemi sırasında trafiği,çevreyi etkilemez, trafik ve yayalar etkilenmez. Kaldırımlar, asfalt ve beton yollar bozulmaz.

Projelerin düşük maliyetle gerçekleşir.

Üst yapıdaki mevcut birimler(bina, ağaç, duvar,yollar,kaldırımlar) zarar görmez.

Birden fazla boru ve kablonun aynı anda çekilebilmesi sayesinde altyapı da düzenli birliktelik oluşturur.

Kullanılan sondaj çamuru ve polimerler sayesinde kılıf boru ihtiyacı ortadan kalkar böylece ek maliyet ortadan kalkar ve ana boru direkt kullanılabilir.

Nehir göl ve akarsuların altından uygulanabilir.

20 Şubat 2018
397 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

  1. İsmail Kaya dedi ki:

    Hayırlı işler olsun yatay sondaj işimiz var İzmir kemalpaşa da yapabilirmiyiz

    1. Nurullah AKYÜZ dedi ki:

      İsmail bey iletişim numaranızı verebilirseniz size ulaşalım.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bilgi Almak İçin Arayın