0530 828 93 07
en
Sosyal Medya Hesaplarımız

Türkiye’de Yönlendirilebilir Yatay Sondaj Sektörü Gelişiyor.

20 Nisan 2017
2 kez görüntülendi
Türkiye’de Yönlendirilebilir Yatay Sondaj Sektörü Gelişiyor.

Yatay Sondaj Türkiye’de gün geçtikçe gelişen kendini her anlamda yenileyen bir sektör olma yolunda ilerlemektedir.Yatay Sondaj hem kamu kuruluşlarında hem de özel sektör tarafından yaptırılmaktadır.
Kamuda, Karayolları,Devlet Su İşleri,İller Bankası,MTA,Belediyeler öne çıkmaktadır.Son yıllarda kamu kurumlarının yanısıra özel sektör tarafından da yatay sondaj tercih edilmektedir.Yatay sondaj ülkemizin her bölgesinde yapılmaktadır.
Türkiye’deki Yatay Sondajcılığının başladığı günlerden bugüne çok gelişme göstermiştir. Dünyadaki sondaj teknolojisi yakından takip edilmekte ancak başlangıçtan beri ülke şartları ve verimlilik göz önüne alınarak ülkemize özel uygulamalar yapılmaktadır.Yatay Sondaj Sektörü Dünyadaki Yatay Sondaj sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmekte ve uygulanan teknolojileri ülkemizde de uygulamaktadır.

Yatay Sondaj Makineleri teknolojik açıdan gün geçtikçe gelişmektedirler.Bunun yanında ekipmanlar da gelişmektedir.
Yatay Sondaj sisteminin tercih edilmesinin en büyük nedeni ekonomik olması,hızlı sonuç alınması ve çevreye daha az zarar vermesidir.

Yatay Delgi sektöründe bir çok firma bulunmaktadır.Bu firmalar Dünyada uygulanan yatay sondaj teknolojilerini kullanarak ülkemizin bu alanda ilerlemesine öncü olmaktadırlar.Bu alanda yapılan çalışmalar ekonomiyi canlandırmakta ve katkı sağlamaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?